DESEO Craft Chocolate to kolejny koncept twórców DESEO Patisserie & Chocolaterie. Chęć stworzenia własnej czekolady „from bean-to-bar”  okazała się naturalną konsekwencją pracy z czekoladą podczas tworzenia ciastek, deserów i pralin w DESEO. Wiele miesięcy przygotowań i oto w grudniu 2020 roku pierwsze tabliczki czekolad bean-to-bar trafiły w ręce Gości i Klientów DESEO. Ale DESEO Craft Chocolate nie powstałoby gdyby nie trzecia część tej Układanki. Poznajcie Łukasza, Natalię i Przemka..

Nasz zespół

Łukasz Smoliński

Łukasz Smoliński

CEO/ Founder

Prezes Zarządu DESEO Patisserie i główny mózg DESEO Craft Chocolate. To On odpowiada za strategię i rozwój obu konceptów – tworzy wizję przyszłości, cały czas idzie na przód.
Od ponad 10 lat związany z rynkiem reklamy - pracował zarówno po stronie międzynarodowych agencji sieciowych (McCann Ericson), jak i po stronie Klienta (tp, Orange). Kierował również grupą kapitałową andmore, w której skład wchodziły agencje wyspecjalizowane w różnych obszarach komunikacji marketingowej. Członek jury konkursów reklamowych.
Od 2012 roku razem z Wspólnikami prowadzi Bubblejoy - sieć tea labów z tajwańską herbatą bubble tea. To właśnie oni jako pierwsi wprowadzili bubble tea do Polski i po niemal 10 latach nadal są niekwestionowanym liderem rynku.
Od 2013 roku Łukasz razem z Natalią prowadzą jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczo-kulinarnych, Tasteaway.pl.
O produkcji czekolady bean-to-bar, czyli od ziarna do tabliczki, pierwszy raz usłyszał kilka lat temu… i oszalał!  Obsesyjnie przeglądał zagraniczne blogi na temat produkcji czekolad bean-to-bar, czytał po nocach o procesie produkcji, oglądał maszyny służące do produkcji czekolady od bean-to-bar i… marzył! Gdy w 2018 w Peru po raz pierwszy odwiedził plantację kakaowca w Peru, wiedział już, że w DESEO musi powstać czekolada bean-to-bar – czekolada proudly made in Warsaw.

Natalia Sitarska

Product Director

Insight Manager i Marketing Director w DESEO. Dba o to, by oferta DESEO nigdy się nie nudziła :) Nieustannie myśli o nowych smakach i szuka inspiracji na całym świecie :) O czekoladzie i słodkościach może myśleć, rozmawiać i pisać w nieskończoność.

Z wykształcenia socjolog i…. dziennikarz, z zawodu badacz rynku, bloger, z zamiłowania podróżnik i łasuch. Przez ponad 12 lat związana z rynkiem badań społecznych i marketingowych - najpierw w TNS OBOP (obecnie Kantar Group), potem przez ponad 8 lat współwłaścicielka agencji strategiczno-badawczej brainlab.

Od 2013 roku wspólnie z Łukaszem prowadzi jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów podróżniczo-kulinarnych - Tasteaway.pl. Systematycznie współpracują z markami oraz podmiotami promującymi zagraniczne regiony w Polsce.
Od zawsze przedstawia się jako fanka czekolady, więc możliwość pracy przy tej najlepszej, tworzonej od ziarna do tabliczki, to dla niej ogromna radość. To ona poprzez artykuły na blogu i liczne relacje wideo zabiera Was na plantacje kakaowca na Dominikanie, w Meksyku, Gwatemali czy w Kostaryce. Zafascynowana malowniczymi kakaowcami i zielenią plantacji może fotografować je bez końca!  Tak jak w DESEO, tak również w DESEO Craft Chocolate nieustannie myśli i knuje, czym pysznym jeszcze możemy Was zaskoczyć! Stay tuned!

Natalia Sitarska
Przemek Stachura

Przemek Stachura

Head Chocolate Maker

Inżynier, który wcześniej pracował nad rozwojem drukarek 3D do czekolady, takich jak ta z której powstają w DESEO napisy i inne personalizowane dekoracje. Po kilku latach spędzonych w środowisku startupowym w Holandii, Szwecji i Niemczech, ciągle szuka inspiracji do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w naszym świecie cukierniczym.
Celem Przemka jest odczarowanie wysokoprocentowych czekolad, które powszechnie są gorzkie, a przez to często niesmaczne. Dlatego wybiera delikatne ziarna o owocowych i słodkich nutach smakowych, a proces wytwarzania dostosowuje w taki sposób, żeby zniwelować wszelką niepożądaną gorycz.

 • Mleczna absolutnie przyjemna, chrupiąca, nie za słodka i kremowa. Naprawdę wyważona i pekany.. Smak zupełnie nie szablonowy, zupełnie inny od sieciowej, nawet tych "lepszych". A wytrawna z kruszonym ziarnem na bardzo fajną teksturę. Mimo 70% delikatna i równie przyjemna. No i ciekawa, bo chrupie. Krafty są fajne!

  Ania Buczel

 • Jest absolutnie boska, doskonała!!! :) :) :) Gratuluję!

  Kasia Czajkowska

 • No to było tak: zrobiłam sobie dobrej herbaty i powolutku otworzyłam Nikaraguę. Powąchałam. Mocny, intrygujący aromat, luksusowy, intensywnie kakaowy. A potem! Aksamit na języku, doskonały smak, wcześniej nigdy nieznany. Jakby ciepłe słońce grzało w usta :) Smakowała długo, powolutku! To była dobra niedziela dzięki Wam, dziękuję!

  Magda Cybulska

 • Czekolada Nikaragua jest niepowtarzalna w smaku, aksamitna.. chrupka, przenikająca... jest zachwycająca na maksa... można się delektować każdym kawałkiem.

  Justyna Rudner

  Bądź na bieżąco z tym, co robimy i obserwuj nas na Instagramie!

  Na Instagramie znajdziesz nie tylko nasze czekolady, ciasta, torty czy napoje, ale również newsy z życia naszej Pracowni. Koniecznie obserwuj nasze Instastory!

  Obserwuj nas